مرکز 4 خواهران(پروین اعتصامی) آموزش فنی و حرفه ای استان تهران

دوشنبه ٠٤ مهر ١٤٠١
صفحه اصلیدرباره مرکزفرم تماسآدرس مرکزاداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران
اخبار > بازدید معاونین وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید معاونین وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی

غلامحسین حسینی نیا معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در حقیقت کسب مهارت های متناسب با شرایط گروه هدف سازمان بهزیستی در ایجاد و پایداری اشتغال حائز اهمیت برشمرد و اظهار داشت: در سال جاری، 15 کارگاه مهارتی ویژه‌ی افراد دارای معلولیت و خصوصاً نابینایان عزیز در 15 استان کشور که دارای بیشترین آمار افراد معلول است، راه اندازی می شود.

وی با اشاره به تهیه 10 عنوان محتوای آموزش الکترونیکی ویژه‌ی نابینایان و کم‌بینایان و راه اندازی یک مرکز آموزش اختصاصی در شهر مشهد مقدس با کارگاه های آموزشی فناوری‌های اطلاعات، صنایع چوب، صنایع پوشاک، صنایع چرم، صنایع فرش، هنرهای تزئینی و گوهر تراشی، افزود: ارائه آموزش های مهارتی و تهیه تجهیزات متناسب با شرایط جسمی معلولان عزیز از برنامه های این سازمان در توسعه نهضت مهارت افزایی برای این مخاطبین خاص می باشد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تصریح کرد: با هدف هم افزایی ظرفیت و توان دستگاه ها و متولیان این قشر از جامعه و ساماندهی مباحث مرتبط با آموزش های فنی و حرفه ای و براساس تکالیف معین در ماده 14 قانون حمایت از معلولین، نظام نامه آموزش های مهارتی افراد دارای معلولیت و ویژگی خاص تدوین و کمیته‌های متعددی در سطح ملی و ستاد با دستگاه‌های مختلف اجرایی تشکیل شده است.

حسینی نیا گسترش نهضت مهارت آموزی را اقدامی ملی در راستای گسترش آموزش‌های مهارتی و مهارت‌افزایی کارجویان و شاغلان دانست و آمادگی این سازمان در جهت راه اندازی مراکز مهارتی ویژه معلولان اعلام کرد.

* امید به زندگی و تسهیل گری در آموزش فنی و حرفه ای در جریان است

در ادامه رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به تحولات چشمگیر و اقدامات مؤثر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم با درک شرایط و احساس معلولان و نیازسنجی، آینده‌نگری، هم‌افزایی اندیشه ها، کار و تلاش حداکثری و با تشکیل کارگروه های تخصصی در جهت اشتغال جامعه هدف بهزیستی گام برداریم.

علی‌محمد قادری، با بیان اینکه امید به زندگی و تسهیل گری در آموزش فنی و حرفه ای در جریان است، افزود: می توان با هم افزایی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور زنجیره مهارت آموزی، تولید و اشتغال را برای جامعه هدف سازمان بهزیستی راه بیندازیم چون اشتغال و عرضه محصولات تولیدی باکیفیت دغدغه اصلی سازمان بهزیستی می باشد.


١٤:٤٧ - شنبه ٣١ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ٧٥٩١    /    تعداد نمایش : ٩٨نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
صفحه اصلیفرم تماسآدرس مرکزنقشه سایتاداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6987 | بازدید امروز : 239 | کل بازدید : 264753 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 0/2813 

Copyright © 2010 Tehran Technical and Vocational Training Organization - Allrights reserved.